Azmin Zaferi…

Ankara   İlinde Koruyucu Aile Hizmetinden yararlanan 12.08.2003 doğumlu görme engelli milli sporcu  Havva ELMALI Uluslararası Paralimpik Komite (IPC) tarafından İsviçre’de düzenlenen IPC Para Atletizm Gençler Dünya Şampiyonası’nda altın madalya elde etti.
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Havva Elmalı, şampiyonada T11 kategorisi 1500 metre yarışında 5.29’luk derecesiyle altın madalya kazandı.
Milli takım antrenörü Hasan Deniz Kalaycı, üç yıl önce spora başlayan Havva Elmalı’nın azmi sayesinde kısa sürede bu başarıyı yakaladığını belirterek, “Bu madalyayı ülkemize armağan ediyoruz.” ifadesini kullandı.

HAVVA DUYGULARINI PAYLAŞTI

Özel sporcu  Havva ELMALI; "bu başarısında destek veren ailesi, antrenörü Hasan Deniz Kalaycı, antrenman arkadaşlarına, Görme engelliler federasyonuna ve engellilerde spora herzaman destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür etti. Dünya rekoru ile birlikte gelen bu şampiyonluk beni çok mutlu etti. Spora başlarken hayallerimiz vardı, Hasan hocamla bu hayallere koşuyoruz. O benim için şunu söylüyor, sen Paralimpik de örnek olmalısın, bende böyle olmak için çalışıyorum. Havva, en büyük idealim Paralimpik oyunlarda Şampiyon olup tüm engellilere ve engelli ailelerine umut olmak, örnek olmak" dedi.
 
HAYALLERİNE KOŞTUĞUN YOLUN AÇIK OLSUN HAVVA ELMALI…