Kahramanmaraş'ta AKKUŞ Ailesi 4 kardeşin koruyucu ailesi oldu...

İki kardeşin koruyucu ailesi olan Hüseyin Akkuş, çocukların iki kardeşi daha olduğunu öğrenince onlara da ağabeyinin koruyucu aile olmasını sağladı. Akkuş kardeşler ve eşleri, yaklaşık 7 yıldır 4 kardeşi öz çocukları gibi bağırlarına basıyor

Koruyucu Aile Hizmetimiz Ülke Modelleriyle Karşılaştırmalı Olarak Ele Alındı

Genel Müdürlüğümüz ve UNİCEF işbirliği ile yapılan programlar devam ediyor. UNİCEF’te danışman olarak görev yapan Hugh Salmon, tarafından yapılan sunumda, kısa ve acil koruyucu bakım sistemleri ile ilgili karşılaştırmalı literatür taraması anlatıldı. Genel Müdürümüz Uzm. Dr. Orhan Koç’un da yer aldığı ve Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilen sunuma en az 200 bağlantı üzerinden çok sayıda il idarecisi ile koruyucu aile ve evlat edinme birimlerindeki mesleki personel katıldı.

Koruyucu Aile Uzaktan Eğitimi Düzenlendi

Bakanlığımız tarafından koronavirüs salgını nedeniyle illerde alınan tedbirlerin izlenerek, uygulanabilirliğinin arttırılmasına yönelik planlanan uzaktan eğitimler devam ediyor.

BASINDA YER ALAN “KORUYUCU AİLE TEMELLİ ÇOCUK KORUMA SİSTEMİ ÇALIŞTAYI”HABER LİNKLERİ

ttps://www.milliyet.com.tr/gundem/emine-erdogan-koruyucu-aile-programinda-konustu-6153531 https://tccb.gov.tr/haberler/410/116810/emine-erdogan-koruyucu-aile-programi-na-katildi https://www.aa.com.tr/tr/yasam/koruyucu-aile-temelli-cocuk-koruma-sistemi-calistayi-duzenlenecek/1742879

“Koruyucu Aile Temelli Çocuk Koruma Sistemi Çalıştayı” Gerçekleştirildi…

“Koruyucu Aile Temelli Çocuk Koruma Sistemi Çalıştayı” 25-26 Şubat 2020 tarihlerinde akademisyenler, STK temsilcileri, koruyucu aileler, medya temsilcileri, koruyucu aile alanında görev yapan meslek elemanları, koruyucu aile yanında yetişmiş gençler, bakanlık çalışanları ve ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Çocuklara memleket olur musunuz?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen “Koruyucu Aile Temelli Çocuk Koruma Sistemi” çalıştayı Ankara’da toplandı. Koruyucu aileleri, bu aileler yanında yetişen gençleri, akademisyenleri, sosyal hizmetler çalışanlarını, bakanlık yetkililerini ve medyayı buluşturan çalıştay iki gün boyunca özellikle iki soruya cevap aradı; sistem nasıl geliştirilebilir ve nasıl yaygınlığı artırılabilir.

Fadime Özkan Star Gazetesi Yazarı

Bizi bir araya getiren, ellerimizi, hayallerimizi, hayatlarımızı birleştiren “koruyucu aile sistemi” üzerine düşünmek ve çalışmak için.

Emine Erdoğan, Koruyucu Aile Programı'nda konuştu: Herşey merhametle başlıyor

Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, vali eşleri ve koruyucu ailelerin katılımıyla düzenlenen Koruyucu Aile Programı'nda yaptığı konuşmada, koruyucu ailelere, anne ve baba olmanın biyolojik sebeplerle değil merhametle başladığını gösterdikleri için şükranlarını sunduğunu söyledi.

Koruyucu Aile Birinci Kademe Eğitici Eğitimi Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz tarafından “Koruyucu Aile Sistemini Güçlendirmek Amacıyla Yürütülen Çalışmaların Desteklenmesi” projesi kapsamında düzenlenen “Koruyucu Aile Birinci Kademe Eğitici Eğitimi” Ankara’da yapıldı.

Azmin Zaferi…

Koruyucu Aile hizmetinden yararlanan özel sporcumuz Havva Elmalı atletizmde dünya şampiyonu oldu..